Hakkımızda

 

KART BASKI

 

Elektronik bilgi toplama amaçlı veya yazılım temelli sistemlerde kullanılan akıllı kartlardan, Personelinizin, Müşterilerinizin veya üyelerinizin kullanabileceği kartlara, her türlü kartların basımını yapmaktayız. Kart kalınlığı ihtiyaca ve kart türüne göre 250 mic - 760 mic arası olabilmektedir. Kart ölçüleri standart olarak 63.5 mm x 99.06 mm'dir.

Kart Kullanım Alanları

Personel Kartları
Üye Kartları
Ziyaretçi Kartları
Müşteri Sadakat Kartları
Kişiselleştirilmiş Müşteri Kartları
Kimlik Kartları
Fatura Kartları
Sigorta Kartları
Sağlık Kartları
İndirim Kartlari
Resmi Kurum Kartları
Üniversite Kimlik Kartları
Tanıtım Kartları

Basılması istenen kartın kullanım amacı, niteliği ve adedine göre üretim tipi belirlenir.

Ofset Baskı

Dünya üzerinde kullanılan en yaygın baskı çeşididir. Mürekkebi kağıda bir aracı merdane yardımıyla aktarma tekniği ile yapılır. Bir ön hazırlık (film vs.) gerektirmesi nedeniyle sadece yüksek adetli baskılar için ekonomiktir.

Termal Baskı

Uygun plastik materyal üzerine, özel termal yazıcılar kullanılarak, ısı yardımıyla, ribon üzerindeki renklerin transfer edilmesi esasına dayanır. Bazı özel materyaller bu işlem yapıldığında boya moleküllerinin kendi moleküllerinin içine girmesine ve kendi molekülleriyle karışmasına izin verir. Böylece daha kalıcı bir baskı sağlanmış olur.

Baskı Tipleri Karşılaştırması

kartlar

Kart Türleri:

Manyetik Bantlı Kartlar
Barkodlu Kartlar
Temassız Kartlar
Proximty Kartlar
Mifare Kartlar
Akıllı Kartlar

Manyetik Bantlı Kartlar

Kartı okutmak için, okuyucu ünitesinden geçirilmesi gereklidir. Bankaların ATM kartları örnek olarak gösterilebilir. Yoğun kullanımlarda, kullanım esnasında okuyucuyla teması gerektirdigi için tercih edilmez.

Barkodlu Kartlar

Satış işlemi için ortamda barkod okuyucu zaten bulunan, Müşteri Sadakat sistemlerinde sıklıkla kullanılır. Diğer yöntemlere göre ekonomik avantaj sağlar. Eski geçiş-güvenlik sistemlerinde de kullanılır.

Temassız Kartlar

Günümüzde geçiş kontrol sistemleri için en çok tercih edilen kart tipidir. Dahili anten, yonga ( Chip ) ve koruyucu PVC tabakadan oluşur. Okuyucu üniteye yaklaştırıldığında 2-10 cm mesafeden kart ID bilgisi okunabilir. Pürüzsüz plastik yüzeyi sayesinde üzerine termal baskı yapılabilir.

Akıllı Kartlar

Temaslı akıllı kartlar, yüksek güvenlik gerektiren geçiş kontrol sistemlerinde ve kart üzerinde bilgi tutulması gereken uygulamalarda tercih edilir. Temassız kartlara göre maliyetleri daha yüksektir. Dahili hafıza ve bazı türlerinde dahili mikroişlemci ihtiva eder.

 

 

 

 

KATEGORİLER

* Yazılımlarımız

** Personel Devam Kontrol

** Geçiş Kontrol Sistemi

** Yemekhane Kontrol Sistemi

** Otel Otomasyon Sistemi

* Cihazlarımız

** İris Tanıma

** Yüz Tanıma

** Parmak İzi Tanıma

** Kart Tanıma

** 3G Kart Tanıma

* Kart Baskı

* Referanslarımız

* İletişim